Mieć pomysł na biznes PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 27 July 2011 21:03

Czym tak właściwie jest działalność gospodarcza? Co oznacza dla kogoś, kto się decyduje otworzyć własną firmę? Jakie są powody dla których młodzi ludzie zakładają własny biznes?

Przede wszystkim najważniejsze zdaje się być wyższe wynagrodzenie, bowiem panuje przekonanie, że na swoim zarabia się po prostu więcej, że otworzenie i prowadzenie własnej firmy po prostu jest bardziej opłacalne. I nie można temu zaprzeczyć, jednakże z pewnością nie na początku. Żeby coś osiągnąć, zdobywać upragnione zyski trzeba się mocno napracować. O tym myśli już niewiele osób. Wydaje im się, że jest to rzecz prosta i naturalna, że od razu pieniądze będą płynąć na konto w ogromnych ilościach.

 

Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Nie dość, że na początku interes rzadko kiedy jest dochodowy, to jeszcze trzeba spłacać zobowiązania finansowego dla banku na przykład. Z jakiego jeszcze powodu ludzie decydują się na otworzenie własnej firmy? Otóż satysfakcja. Praca u kogoś nie daje satysfakcji, bynajmniej nie w takim stopniu. Tym bardziej, że w dobie kryzysu nie liczy się tak bardzo zajmowane stanowisko, co to, żeby  w ogóle mieć pracę. Kolejną istotną kwestią są godziny pracy.

Czyś nie byłoby cudownie pracować kiedy się chce i ile się chce, nie musieć codziennie siedzieć w pracy, nawet kiedy nie ma się na to najmniejszej ochoty, kiedy myśli się o wypoczynku? Kiedy ma się dobry pomysł na interes i samemu jest się sobie szefem można pracować tak, jak się komu podoba. Jest jednak jedno ale - żeby zarobić, trzeba pracować znacznie więcej niż 8 godzin dziennie.

Last Updated on Tuesday, 27 August 2013 11:00
 

RANKING STRON INTERNETOWYCH,darmowe statystyki,fajne i ciekawe strony
Design by Next Level Design / Script by Joomla!